Soğuk Hava Sayfası

HASPOLAT SOĞUK HAVA DEPOSU

Haspolat Soğuk Hava Deposu 8/12/2004 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Toprak Ürünleri Kurumuna devredilmiştir. Soğuk Hava Deposu 6 normal ve 4 derin dondurucu olmak üzere 10 odadan oluşmaktadır.
Haspolat Soğuk Hava Deposunda Kuruma ve üretici firmalara ait patates, sebze, meyve, donmuş et v.s. ürünler muhafaza edilmektedir. Takriben 1500 Ton depolama kapasitesi mevcuttur.

G. MAĞUSA SOĞUK HAVA DEPOSU

Eski Larnaka yolu üzerinde bulunan Soğuk Hava Deposu 1972 yılında  5200 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir.  K.K.T.C.’nin en büyük depolama kapasitesine sahiptir. Depolama kapasitesi yaklaşık 3500 Ton’dur. Soğuk Hava Deposu, 9 adet küçük ve 3 adet büyük odadan oluşmaktadır. Kurumumuza ait Soğuk Hava Deposunda genellikle  Patates muhafazası yapılmaktadır. bunun yanında Üreticilere ve Toptancılara ait  sebze, meyve, nor, kaşar v.s emtialar da  kira usulü ile S.H.D’da muhafaza edilmektedir.  Tesisin teknik devamlılığı 24 saat görevli elemanlarca titizlikle sağlanmaktadır. Bu nedenle birçok toptancı mallarını, üreticiler de tohumluk patateslerini depolamak için T.Ü.K Soğuk Hava Deposunu tercih etmektedirler.

 

yenibina

Toprak Ürünleri Kurumu 1975 yılında kurulmuş ve 32/1992 sayılı yasaya tabi olarak Bakanlar Kurulu tarafından denetime tabi madde ilan edilen ürünlerin alım, depolama, satım, ithalat ve ihracatını yaparak, .....

Devamını Oku

Arpa Kırma Hizmeti, Torbalama Hizmeti ...

Devamını Oku
Banner Bina